Stovykla „Vasara su Rasiuku“

Kviečiame 2-6 kl. mokinius į vasaros dienos stovyklą „Vasara su Rasiuku“ 

Data –  rugpjūčio 21-25 d.
Stovyklos laikas: 9.00 – 17.00 val.
Stovyklos tikslas –organizuoti vaikams patrauklią, turiningą, aktyvią ir prasmingą veiklą vasaros poilsio metu, kuri skatintų vaikų kūrybiškumą, saviraišką, iniciatyvumą, plėtotų gebėjimus ir polinkius, ugdytų įvairiapuses kompetencijas. Stovyklos metu bus daug iškylaujama, keliaujama pėsčiomis.

Stovyklos programa

Veiklos Vieta
PIRMADIENIS (08-21)
 ŽYGIO DIENA
Stovyklos atidarymas (emblemos, šūkio, grupių pavadinimų kūrimas), susipažinimo žaidimai „Rasos“ progimnazija, vidinis kiemelis
Paskaita – praktinis užsiėmimas „Pirmoji pagalba“, „Saugus elegesys“ Lieporių gimnazija
Pažintis su topografiniu žemėlapiu Lieporių gimnazija
Žygis į Gegužių piliakalnį, apylinkės tyrinėjimas (Genupio upelis, Akmenų rūža, Rėkyvos botaninis-zoologinis draustinis) Gegužiai
ANTRADIENIS (08-22)
 SPORTO DIENA
Linksmosios estafetės, komandinės tarpusavio varžybos, lauko žaidimai, orientaciniai žaidimai, šaudymo iš vandens pistoletų turnyras Lieporių parkas,
Beržynėlio parkas,
„Rasos“ progimnazija.
Konstruktorių  dirbtuvės – lego konstruktoriai, dėlionės; komandiniai stalo žaidimai
 
„Rasos“ progimnazijos erdvės
Edukacinė veikla  „Išlikimas“ Šiaulių Universitetas Botanikos sodas
Vandens pramogos Sporto ir sveikatingumo klubas „Impuls“
TREČIADIENIS (08-23)
 STRATEGIJOS DIENA
Strateginis žaidimas „Šiaulių miesto simbolių paieška“ Šiaulių  miesto erdvės
Priešpiečiai pievelėje Šiaulių Aušros muziejus, Chaimo Frenkelio vila.
 
Paplūdimio tinklinis, maudynės, komandiniai žaidimai Šiaulių Talkšos ežeras.
KETVIRTADIENIS (08-24)
TURIZMO DIENA
Senovinių motociklų muziejus Varniai
Debesnų botaninis takas  Varnių regioninis parkas
Aukštagirės apžvalgos bokštas Varnių regioninis parkas
Kūlgrinda – per pelkę senuoju protėvių taku Varnių regioninis parkas
Vandens pramogos Lukšto ežeras
PENKTADIENIS (08-25)
 PRAMOGŲ DIENA
Splius nuotykių parkas – Nuotykiai medžiuose Šiaulių miesto Centrinis parkas
Piknikas Šiaulių miesto Centrinis parkas
Edukacinis užsiėmimas „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija jaunimui – Virtuali realybė“ Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
 
„Purvo trasa“ Šiaulių Rėkyvos durpynas
Stovyklos uždarymas, atsisveikinimas. Refleksija „Rasos“ progimnazija

PS Veiklos gali būti koreguojamos atsižvelgiant į mokinių poreikius, galimybes ir oro sąlygas.

Stovyklos nuotrauka-1Rugpjūčio 22d.

Ankstų rytą „Rasos“ progimnazijoje prasidėjo mokinių stovykla „Vasara su Rasiuku“. Stovykloje dalyvauja 37 progimnazijos mokiniai. Pirmąją stovyklos dieną vaikai susipažino su stovyklos taisyklėmis, žaidė susipažinimo žaidimus, vyko į ekskursiją Šiaulių televizijoje, kur sužinojo, kokių profesijų žmonės ten dirba, patys išmėgino būti diktoriais –  skaitė žinias. Grįžę į mokyklą mokiniai išklausė paskaitą, kaip suteikti pirmąją pagalbą įvykus įvairiems nelaimingiems atsitikimams. Vėliau patys sau gamino vakarienę – sveikuoliškas vaisių salotas.

Stovykla vyks penkias dienas. Kiekvieną dieną vaikams bus organizuojamos įvairios edukacinės veiklos, ekskursijos. Mokiniai linksmai praleis likusias vasaros atostogų dienas ir tikimės, kad su gera nuotaika pradės mokslo metus.

Rugpjūčio 23d.

Antrąją stovyklos dienos rytą pradėję kartu su Šiaulių Lieporių gimnazijos mokiniais visi kartu dalyvavo socialinėje prevencinėje programoje „Sniego gniūžtė“. Tai – teigiamo laisvalaikio praleidimo skatinimo programa. Suteikia informaciją apie kvaišalų poveikį, ugdo atsakingo sprendimų priėmimo įgūdžius, socialinius gebėjimus, savigarbą, skatina dalyvauti prasmingoje veikloje, išmoko atpažinti, suprasti ir išreikšti savo jausmus – tai lavina žmogų, tobulina asmenybę.

Sustiprinę tarpusavio santykius ir bendravimą, vaikai vyko į Šiaulių universiteto Botanikos sodą, susipažinti su augalų įvairove, jų fiziologija, dauginimąsi ir kitas savybes, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Augalų detektyvas“ – tai aktyvus edukacinis žaidimas, kurio metu žaidimo dalyviams reikėjo rasti pradingusį augalą, naudojantis užšifruotomis nuorodomis. Susiskirstę į komandas vaikai entuziastingai ir aktyviai varžėsi tarpusavyje.

Pailsėję ir pasistiprinę Botanikos sode, vaikai tęsė išvyką. Keliavo į Šiaulių universiteto biblioteką, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Magiškas universiteto bibliotekos pasaulis“, kurios metu sužinojo, kaip nauja knyga atkeliauja iki skaitytojo, kaip jos saugomos saugyklose, skaityklose, kaip kuriamos bibliotekos informacinės sistemos, kokia technika bei technologijos naudojamos rankraščiams skaitmeninti, kaip kompiuteriu rašomos natos ir kuriama muzika, kokie unikalūs dokumentai bei daiktai saugomi bibliotekos dr. Jono Šliūpo archyve. Taip pat vaikai sužinojo su knygos elementais ir struktūra, didžiausia Lietuvos knyga „Aukuras Salduvei“, mažiausia Lietuvos knyga „Pojūtis“, bibliotekoje saugomomis netradicinio formato, įrišimo ir dizaino knygomis. Mokėsi atskirti reljefinę spaudą, vandenženklius, klijuotines knygas, knygas Brailio raštu ir kt. Apsilankė „Centų kambaryje“, susipažino su šio kambario atsiradimo istorija, paskirtimi, kūrėjais.

Rugpjūčio 24d.

Trečioji stovyklos „Vasara su Rasiuku“ diena prasidėjo kiek kitaip: darėme mankštą! Su pratimais, kuriuos reikėtų atlikti tik pabudus, mus supažindino Šiaulių Lieporių gimnazijos „Misijos —Pilietis“ nariai.

Po mankštos ir sočių pusryčių, direktorė Audronė Ispiryan visus stovyklautojus vaišino avietėmis. Prisikirtę iki soties iškeliavome į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio biblioteką, kurioje susipažinome su 3D grafika, modelio spausdinimu 3D spausdintuvu, išbandėme iPAD planšetes, dalyvavome linksmoje viktorinoje (Kahoot programa) ir reklaminio filmuko kūrime, susipažinome su robotika, robotų valdymu.

Papietavę dalyvavome „Rasiuko laboratorijoje“, kurioje atlikome įdomius ir paslaptingus bandymus, o taip pat kompiuteriu piešėme sveikinimus Šiaulių miestui.

Rugpjūčio 25d.

Ketvirtąją stovyklos „Vasara su Rasiuku“ dieną aplankėme Pasvalį ir Biržus. Pasvalio krašto muziejuje mokėmės slaptojoje lietuviškoje mokykloje, aplankėme žaliąjį šaltinį, girnų muziejų, smegduobių parką, ėjome ilgiausiu tiltu per Širvėnos ežerą ir ekskursiją baigėme apžvelgdami lankytas vietas iš Kirkilų bokšto.

Rugpjūčio 26d.

Ar gali viena diena būti ir ekstremaliai smagi, ir saldžiai džiaugsminga? Stovykloje „Vasara su Rasiuku“ tikrai taip! Paskutinė stovyklos diena prasidėjo Splius nuotykių parke, kuriame mokiniai įveikė įvairaus sudėtingumo medžiuose įrengtas trasas, o kai kurie net nugalėjo aukščio baimę. Kupini įspūdžių stovyklautojai grįžo į mokyklą, kurioje jų laukė įdomioji viktorina ir sausainių kepimo pamokėlė. Suvalgę gardžius pačių pagamintus sausainius, mokiniai mėgavosi ir vasariškiausiu desertu – ledais.