Neformalus ugdymas


NEFORMALIOJO UGDYMO VEIKLOS  2023 – 2024 M.M.

TEATRAS

Sceninės raiškos užsiėmimuose vaikai turės galimybę prisiliesti prie žaidimų, muzikos, dainos, šokio, sceninio judesio ir daug kitų linksmybių. Čia tobulėsime visomis prasmėmis – auginsime laisvą žmogų, mokysimės laisvai jaustis scenoje, nugalėti baimes ir drąsiai atskleisti savo troškimus! 

Vadovas: Romaldas Trijonis 

Vieta: aktų salė

TVARKARAŠTIS:

2VDM | pirmadienis 14:00-14:45 val. 

3VDM | pirmadienis 12:00-12:55 val. 

4VDM | penktadienis 8:55-9:40 val.

MUZIKAVIMAS

Užsiėmimų metu mokiniai dūduoja dūdelėmis iš  natų, pagal fonogramas, kuria ir atlieka savo  sukurtus kūrinius, pritaria dainelėms perkusiniais instrumentai, ukulėle. Būrelio tikslas lavinti ritminę, melodinę klausą, kūrybiškumą. Čia mokiniai atsiskleidžia savo kūrybines galias, įgyja drąsos demonstruoti savo gebėjimus, ginti savo nuomonę.

Vadovas: Danguolė Masandukienė

Vieta: 215 kab.

TVARKARAŠTIS:

1-4  kl. 

Antradienis 14:10-14:55 val.

Trečiadienis 13:10-13:55 val. 

 Choras PUG’iukai

Chore „PUG’iukai“ vaikai turės galimybę prisiliesti prie žaidimų, muzikos, dainos, šokio, sceninio judesio ir daug kitų linksmybių. Čia ne tik dainuosime, bet ir tobulėsime visomis prasmėmis – auginsime laisvą žmogų, mokysimės laisvai jaustis scenoje, nugalėti baimes ir drąsiai atskleisti savo troškimus.

Vadovė: Agnė Michalenkovaitė

Vieta: 118, 119 kab. 

TVARKARAŠTIS:

PUG | antradienis 10:00-12:00 val. 

SCENA IR MUZIKA

Užsiėmimo metu vaikai turės galimybę prisiliesti prie žaidimų, muzikos, dainos, šokio, sceninio judesio ir patirs daug kitų linksmybių! Čia mokiniai taps laisvesni, mokysis šokti, dainuoti, vaidinti bei tobulės visomis prasmėmis – augs laisva asmenybė, kuri mokysis laisvai jaustis scenoje, nugalėti baimes, klausytis ir išgirsti vienas kitą, per žaidimą atras dainą, per šokio judesius išreikš emocijas.

Vadovė: Agnė Michalenkovaitė

Vieta: 215

TVARKARAŠTIS:

1-4 kl.

Trečiadienis 12:00-12:45 val.

Ketvirtadienis 12:00-12:45 val.

MUZIKOS STUDIJA

Muzikos studijoje atsiskleidžia bendrieji ir individualūs muzikiniai gebėjimai. Mokiniai čia lavina savo balsą, klausą, ritmikos pojūtį, išmoks judėti scenoje, atskleis asmeninį kūrybiškumą, pažins įvairius muzikos stilius. Dalyvaujant renginiuose išmoks įveikti scenos baimę, naudotis mikrofonu, derinti dainavimą ir sceninį judesį. Žinoma, nepamirštame pabendrauti, geriau pažinti vieni kitus prie šiltos arbatos puodelio!

Vadovė: Samanta Chrapan

Vieta: 215

TVARKARAŠTIS:

5-8 kl.

Antradienis 14:10-15:45 val.

ŠOKIS

Būrelio ugdymo programa parengta taip, kad naudojant šokį, kaip pagrindinę ugdymo priemonę, būtų ugdoma kūrybinga, savarankiška, harmoninga, socialinė mokinio asmenybė. Užsiėmimų metu bus lavinami ne tik šokio judesiai, ritmika, tobulinama laikysena, koordinacija, bet ir bus stengiamasi atskleisti kiekvieno skirtingus gebėjimus ir individualumą, stiprinti bendradarbiavimą tarpusavyje, socialinius įgūdžius bei skatinti pasitikėjimą savimi. Užsiėmimų metu bus improvizuojama, ieškoma naujų judėjimo būdų, mokomasi kurti, bendrauti ir bendradarbiauti.
Vadovė: Birutė Malinauskienė

Vieta: Aktų salė

TVARKARAŠTIS:

1VDM antradienis 12:00-12″45 val.

2VDM antradienis 14:00-14:45 val.

4VDM antradienis 9:50-10:35 val.

KERAMIKA

Šiame būrelyje vaikai susipažįsta su keramikos darbo procesu ir technikomis. Jie lipdo, kuria ir bando įvairias technikas. Nulipdyti darbeliai turi nueiti ilgą kelią: vaikai juos kantriai džiovina, paskui dega krosnyje, vėliau laukia glazūravimas ir vėl kepimas. Tai reikalauja daug kantrybės ir kruopštumo, bet rezultatas džiugina visus.

Related image

Vadovė: Lina Toumi

Vieta: 108 kab.

TVARKARAŠTIS:

1VDM | trečiadienis 14:00-14:45 val. 

2VDM | trečiadienis 11:05-11:50 val. 

3VDM | trečiadienis 14:45-15:30 val. 

4VDM | trečiadienis 12:00-12:45 val.

1 kl., 4 kl. | trečiadienis 13:15-14:00 val. 

——————

2-3 kl. trečiadienis 14.00-14.45 val.

Vadovė: Daiva Žičkienė Vieta: 211 kab.

STEAM

Vaikų mokymasis yra kompleksinis procesas reikalaujantis tarpdalykinės integracijos, kurios dėka yra vystomi ir ugdomi vaiko fiziniai, socialiniai, kognityviniai įgūdžiai, o taip  pat jų socialinis ir kūrybinis intelektas. Todėl STEAM atlieka ypatingą vaidmenį, kuriant ypatingą gamtos, tiksliųjų, socialinių ir humanitarinių mokslų sintezę, kurios dėka bus ugdomos ne tik STEAM procesui reikalingos kompetencijos, bet taip pat bendrai XXI a. akcentuojami įgūdžiai tokie kaip – kūrybingumas, bendravimas, bendradarbiavimas, problemų sprendimas. 15 metų bėgyje 80 procentų darbų bus susijusių su STEAM technologijomis, kurioms itin svarbūs yra kūrybingumas, kritinis mąstymas ir problemų sprendimas, todėl svarbu lavinti mokinių STEAM kompetencijas pasitelkiant tarpdalykinę integraciją.
Vadovė: Aurelija Razmaitė

Vieta: 201 kab.

TVARKARAŠTIS:

1 VDM trečiadienis 9:50-10:35 val.

2 VDM penktadienis 14:00-14:45 val.

3 VDM pirmadienis 14:00-14:45 val.

4 VDM trečiadienis 14:00-14:45 val. 

ANGLŲ KALBA LINKSMAI

Pirmų klasių mokiniams mokykloje vyksta būrelis „Anglų kalba linksmai”.  Mokomės taisyklingos tarties, dainuojame daineles, vaidiname. Per užsiėmimus mergaitės tampa pelyte, kurios vardas Ruby, o berniukai — peliuku Spike. Juos visus nori pagauti katinas Otto. Taip žaisdami ir linksmindamiesi atliekame rimtą darbą — ugdome komunikacinę kompetenciją.

Vadovė: Ina Dobržinskienė 

Vieta: 111 kab. 

TVARKARAŠTIS:

1VDM | penktadienis 8:55-9:40 val. 

JAUNŲJŲ ŠAULIŲ KLUBAS
Šio užsiėmimo metu bus siekiama ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus ir drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius nelaimės atveju padėti kitiems. Jaunieji šauliai aktyviai dalyvauja įvairiuose visuomenės renginiuose, akcijose, varžybose. Taip pat organizuos ir dalyvaus pažintiniuose žygiuose, įgis įvairių praktinių gebėjimų: stovyklauti, išgyventi gamtoje, susipažins su keleta karybos elementų. 

Vadovė: Fausta ZaksėVieta: neapibrėžta

TVARKARAŠTIS:

5-8 kl. penktadienis 15.00-16.30 val.

SPORTINIAI ŽAIDIMAI

Fizinis aktyvumas yra svarbiausias veiksnys, skatinantis organizmą augti ir tobulėti. Savo prigimčiai artima fizine veikla išreikškite savo individualumą, kūrybingumą, ugdykite bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Užsiėmimuose išmoksite žaisti kvadratą, krepšinį, salės futbolą, tinklinį, stalo tenisą, lavinsite fizines ypatybes, dalyvausite tarpklasinėse ir tarpmokyklinėse įvairių sporto šakų varžybose.

Vadovė: Juratė BarzinskienėVieta: Sporto salė

TVARKARAŠTIS:

3-4 kl. | antradienis 14:00-15:30 val.

5-8 kl. | antradienis 15:30-17:00 val.

JUDĖJIMAS-SVEIKATA

Šiame būrelyje, kiekvienam moksleiviui, yra sudaroma galimybė, tenkinti judėjimo poreikį,
stiprinti sveikatą, turiningai ir aktyviai praleisti laisvalaikį, dalyvauti sporto treniruotėse, ginti mokyklos garbę įvairiose varžybose. Užsiėmimų metu tobulinsite socialines, iniciatyvumo, kūrybiškumo ir asmenines kompetencijas, išmoksite savarankiškai mankštintis, suprasite, kaip fizine veikla galite atskleisti ir išreikšti savo individualumą.

Vadovė: Liuda Vaičiutė

Vieta: Sporto salė

TVARKARAŠTIS:

5-8 kl. | ketvirtadienis 14:10-15:45 val.

KREPŠINIS

Užsiėmimų metu mokiniai yra supažindinami su krepšinio istorija, žaidimo charakteristika, gynybos, bei puolimo struktūra. Mokosi ir tobulina žaidimo techniką, taktiką, gerina fizinį pasiruošimą, dalyvauja ir analizuoja varžybas, iškovoja prizines vietas įvairiuose varžybose, turnyruose. Mokiniai išmoksta taisyklingai atlikti krepšinio technikos veiksmus, bei jų derinius, susipažįsta su  krepšinio taktikos elementais. 
Vadovas: Žilvinas PetraitisVieta: sporto salė

TVARKARAŠTIS:

5-8 kl.

Trečiadienins 14:00-14:45 val.

Penktadienins 14:00-14:45 val.

——-

1-4 kl.

penktadienis 13.15-14.00 val.

Vadovas: Simas Grigalaitis


Dėl papildomos informacijos ar kilusių klausimų susisiekite su neformaliojo ugdymo organizatore:

Urtė Stankuvienė

El.paštas: urte.stankuviene@rasosp.lt