Neformalus ugdymas

Neformaliojo ugdymo paskirtis – tenkinti mokinių pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius, padėti jiems tapti aktyviais visuomenės nariais.

 NEFORMALIOJO UGDYMO VEIKLOS  2017-2018 M.M.

Chorai „Traktoriukas“ ir „Pauzė“

1429865523919-1

Vadovė: Agnė Michalenkovaitė

Klasės: 1

Laikas: Trečiadienis 13.00-14.40

Klasės: 2-3

Laikas: Antradienis 13.00-13.45

Vieta: 215 kabinetas

Nuo šiol mokykloje ir du spalvoti, vaikiški, žaismingi bei žavūs choriukai! Mažųjų pirmokėlių choriukasTraktoriukas” ir antrokų – trečiokų choras pavadinimu “Pauzė”. Vaikai pakviesti prisijungti ir prisiliesti prie žaidimų, muzikos, dainos, šokio, sceninio judesio ir daug linksmybių kartu su choro mokytoja Agne Michalenkovaite. Chorai skirti ne tik dainuoti, jie skirti tobulėti visomis prasmėmis, augti ir kartu auginti laisvą, jaukų jauną žmogų , išmokti laisvai jaustis scenoje, nugalėti baimes ir mokytis atskleisti mažose širdelėse tūnančius norus, galimybes bei padėti augti mažiesiems artistams.

Jaunesnieji skautai

Page1

Vadovė: Janina Žvirblytė Paslavičienė

Klasės: 1-4

Laikas:  Trečiadienis 13.00-13.45

Vieta: 211 kabinetas

Programos įgyvendinimas paremtas „skautiškuoju metodu“. Vaikai veikdami mažose grupelėse mokysis skautavimo pagrindų: susikurs simboliką, eis į žygius, stebės gamtą, mokysis stovyklauti, atliks kūrybines bei konstravimo užduotis, ugdysis kūrybiškumą, savarankiškumą, pasitikėjimą savimi, įgys gyvenimiškų įgūdžių, dar geriau pažins save ir aplinką…

Legomanai

Lego_dublo_arto_alanenpaa_5

Vadovas: Gintaras Daukša

Klasės: 1-4

Laikas: Penktadienis 12.05-13.45

Vieta: 111 kabinetas

Būrelio paskirtis – LEGO kaladėlėmis išmokyti vaikus reikšti savo individualumą, kūrybiškumą, skatinti norą tyrinėti. Darbas su LEGO konstruktoriais įgalins mokinius savo idėjas, fantazijas įgyvendinti realybėje. Būrelyje mokiniai bus supažindinami su LEGO konstruktorių įvairove, jų atsiradimo istorija, konstravimo galimybėmis.

Anglų kalba linksmai

anglu pirmokai

Vadovė: Vilija Adminienė

Klasės: 1 

Laikas: Antradienis 13.00-13.45

Vieta: 207 kabinetas

Pirmų klasių mokiniams mokykloje vyksta būrelis „Anglų kalba linksmai“.  Mokomės taisyklingos tarties, dainuojame daineles, vaidiname. Per užsiėmimus mergaitės tampa pelyte, kurios vardas Ruby, o berniukai — peliuku Spike. Juos visus nori pagauti katinas Otto. Taip žaisdami ir linksmindamiesi atliekame rimtą darbą — ugdome komunikacinę kompetenciją.

Keramika 

keramika

Vadovė: Lina Toumi

Klasės:  1–4

Laikas: Antradienis 13.00-13.45

Klasės: 5-8

Laikas: Antradienis 13.55-14.40

Vieta: 108 kabinetas

 

Šiame būrelyje  vaikai susipažįsta su keramikos darbo procesu ir technikomis. Lipdome, kuriame ir bandome įvairias technikas. Mūsų darbeliai būna labai įvairus. Kūryba lydi  kiekvieną susitikimą. Nulipdyti darbeliai turi nueiti ilgą kelią, kantriai džioviname, paskui degame krosnyje, vėliau laukia glazūravimas ir vėl kepimas. Tai reikalauja daug kantrybės ir kruopštumo, bet rezultatas džiugina visus.

     „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ 

20160303 _DSV

Vadovė: Violeta Gedminaitė

Klasės: 3

Vadovė: Jolanta Butenienė

Klasės: 4

Laikas: Pirmadienis 13.00-13.45

Vieta: Sporto salė

Norite būti drąsūs, stiprūs ir vikrūs? Norite išmokti kovoti, nugalėti ir pasiekti pergales? Norite prasmingai praleisti laiką bei patirti geras emocijas? Ateikite į sporto būrelį „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“.

Vaikų folkloro klubas „Čiutulis“ 

ciutulis

Vadovė: Rima Šereivienė

Klasės: 1–4; 5–8 

Laikas: Ketvirtadienis 13.00-14.40

Vieta: 116 kabinetas

 

Esi atviras laikui ir pasauliui? Tau nesvetima protėvių lūpose skambėjusi daina… Įdomu, kokiais apdarais vilkėjo, kokiomis spalvų dermėmis puošėsi, net šokio sūkuryje savo ypatumais mus stebino net penkių etnografinių regionų atstovai. Ar teko groti kanklėmis, lumzdeliais, molinukais, dambreliu, šiaudo birbynėle, sėkminių rageliu? Ateik į vaikų folkloro klubą „Čiutulis“ — pabandysi. Dainuodamas, šokdamas, vaidindamas, žaisdamas, keliaudamas, dalyvaudamas popietėse, vakaronėse, varžytuvėse, konkursuose ir festivaliuose susipažinsi su mūsų tautos rėdos ratu, tradicijomis, papročiais, šventėmis ir amatais. Puoselėkime, pažinkime savo šaknis, nes tik tuo mes įdomūs pasauliui. Etninės kultūros užsiėmimų metu tobulinsi meninius, muzikinius, kalbinius gebėjimus. Aktyvinsi kūrybiškumą, įžvalgumą, toleranciją, bendravimą, bendradarbiavimą, ugdysi savo asmenines savybes bei gebėjimus. Augsi aktyvus šiandieninės kultūros dalyvis, nes pažinsi aplinką, kurioje gyveno mūsų protėviai, o dabar gyveni ir tu. Laukiame!

Muzika ir scena

429832_604266369597835_11001962_n

Vadovė: Laura Remeikienė

Klasės:  1–4

Laikas: Penktadienis 12.05-12.50

Klasės: 5-8

Laikas: Penktadienis 13.00 -14.40

Vieta: Aktų Salė

Čia lavinsite ir tobulinsite savo balsą, išmoksite judėti scenoje ir pamilsite klausytojų aplodismentus.

Kulinarijos ir meno paletė

kūrybiniai

Vadovė: Ingrida Špūraitė — Grinkienė

Klasės: 5–8 

Laikas: Antradienis 13.55-15.35

              Ketvirtadienis 13.55-15.35

Vieta: 107 kabinetas

Kūryba — tai sparnai. O „Kulinarijos ir meno paletės“ būrelis — tai vieta, kur galima susipažinti su kūrybiniu pasauliu per įvairias meno formas. Čia mokiniai turi galimybę atsipūsti nuo mokslų, pabendrauti bei kurti: piešti, tapyti įvairius paveikslus ir jais puošti savo aplinką, pažinti tekstilės pasaulį, išbandyti įvairias grafikos priemones, patyrinėti popieriaus plastikos galimybes, kurti skulptūras, dalyvauti konkursuose, dekoruoti indus bei pažinti tautodailę. Taip pat gardžiai gaminsime, ragausime ir smagiai puotausime, pilnu šaukštu semsime virtuvės skonių gudrybes. Užsiėmimų metu mokiniai ugdosi meninius gebėjimus, vizualinę ir emocinę kultūrą, prasmingai praleidžia laisvalaikį, išreiškia save kūryboje. Kviečiame pasižvalgyti mūsų kūrybos procese. Visų jūsų, didelių ir mažų, laukia dailės ir technologijų mokytoja Ingrida Špūraitė — Grinkienė. Iki susitikimų.

 „Judėjimas-sveikata“

Liudos

Vadovė: Liuda Vaičiutė

Klasės: 5–8 

Laikas: Antradienis,  trečiadienis 13.50-15.00

Vieta: Sporto salė

Fizinis aktyvumas yra svarbiausias veiksnys, skatinantis organizmą augti ir tobulėti. Savo prigimčiai artima fizine veikla išreikškite savo individualumą, kūrybingumą, ugdykite bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Užsiėmimuose išmoksite žaisti kvadratą, krepšinį, salės futbolą, tinklinį, stalo tenisą, lavinsite fizines ypatybes, dalyvausite tarpklasinėse ir tarpmokyklinėse įvairių sporto šakų varžybose.

 Prancūzų kalba ir kultūra

large-5041-logo-wieza-dzieci-i-baloniki

Vadovė: Kristina Venzlauskienė

Klasės: 4–8

Laikas: Ketvirtadienis 13.00-14.40

Vieta:  312 kabinetas

 

 

4-8 klasių mokiniai kviečiami mokytis  prancūzų kalbos linksmai: žaidžiant, piešiant, dainuojant. Taip išmoksite ne tik papasakoti apie save, savo šeimą bei pomėgius, bet ir  susipažinsite su Prancūzijos kultūra ir tradicijomis.

Kalbos mokymasis – tai atradimo džiaugsmas.

 • Gyvūnų mylėtojų būrelis

   331116

  Vadovė: Ilona Sakalauskienė

  Klasės: 1-4

  Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras kviečia moksleivius lankyti Gyvūnų mylėtojų būrelį.

  • Būrelyje mokysimės globoti, prižiūrėti naminius gyvūnėlius;
  • Sužinosime apie šunis, kates, naminius, egzotinius ir mūsų krašto gyvūnus, jų veisles, poreikius, ligas ir priežiūrą;
  • Išmoksime teisingai pasirinkti augintinį;
  • Vyksime į išvykas, žygius;
  • Dalyvausime Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro organizuojamuose renginiuose.

  Būrelio užsiėmimai vyks „Rasos“ progimnazijoje du kartus per savaitę:

  • I 13:00 – 15:25 I grupė
  • II 13:00 – 15:25 II grupė
  • III 13:00 – 15:25 I grupė
  • IV 13:00 – 15:25 II grupė
  • Mokestis: 4 eurai per mėnesį. (socialiai remtinų šeimų vaikai atleidžiami nuo mokesčio).

   Teatro studija „Bildukas“ 

  bildukas

  Vadovė: Danguolė Galinienė

  Klasės: 1-8

  Vaidinsime, šoksime ,dainuosime, statysime spektaklius, pasakas, miniatiūras, parodijas, humoristines  scenas bei kt.

  Repeticijos vyks „Rasos“ progimnazijoje  ir Moksleivių Namų vaikų klube „Kibirkštis“.

  Lauksiu naujų draugų bei buvusių teatro artistų!