#NORIUBŪTI pralaužė ledus, sujungdamas mokyklas, profesionalius kūrėjus, verslą, ŠTMC ir Šiaulių miesto švietimo centrą! 

2023 m. kovo 28 d. baigėsi jau tradicija tapęs susitikimų ciklas jaunimui #NORIUBŪTI 2023, kuris subūrė gausybę ne tik Šiaulių miesto ir rajono progimnazijų ir gimnazijų mokinių bei karjeros konsultantų, bet ir dalyvius iš visos Lietuvos. Susitikimus organizavo Šiaulių „Rasos“ ir Medelyno progimnazijų karjeros specialistai M. Valčiukaitė-Vaitkienė, N. Venckė, M. Domeikienė ir R. Balčiūnienė. Projekto partneriai: Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centras, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių technologijų mokymo centras, UAB „Gorila reklama“. 

Daugiau nei 6000 mokinių, daugiau nei 60 mokyklų iš visos Lietuvos, 9 įtraukiantys profesijų atstovai skaitmeninėje erdvėje praleido ne tik įdomiai bei smagiai laiką, bet sužinojo daug naudingos bei vertingos informacijos. Mokiniais susipažino su renginių vedėjo profesija (Audrius Cinkutis, UAB „Cinkelis“), vizualinės reklamos profesija (Eimantas Remeika, ŠMTC), choreografės profesija (Gerda Kalakauskaitė, šokių studija „Scena“), floristo profesija (Ramunė Visockaitė, ŠTMC), psichologo profesija (Vaida Lisienė), aktoriaus profesija (Rugilė Latvėnaitė, Klaipėdos jaunimo teatras), dainininko profesija (Donatas Blanka), žurnalisto profesija (Aleksandra Ketlerienė ir Reda Stangytė, LRT.lt), muitininko / kinologo profesija (Artūras Zaleckas ir Mindaugas Semėnas).  

Visą kovo mėnesį kūrybiškiausi ir aktyviausi mokiniai iš visos Lietuvos dalyvavo grafinio dizaino konkurse, o patys originaliausi buvo pakviesti į specialią APDOVANOJIMŲ CEREMONIJĄ Chaimo Frenkelio viloje!  

Šiuolaikiški, jauni, įtraukiantys pranešėjai – profesijų atstovai Gerda Kalakauskaitė, Audrius Cinkutis įdomiai ir motyvuojančiai pristatė savo profesijas, mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusijas, blitz žaidimus-konkursus, uždavinėjo klausimus, dalinosi savo mintimis. Choreografės G. Kalakauskaitės šokių studijos „Scena“ mažosios šokėjos padovanojo mums prancūziško stiliaus šokį, lengvą, kaip pūkas. Na, o koks renginys be fotografų? Šiaulių TMC Menų ir grožio paslaugų skyrius ir jų fotografijos mokytoja Lina Mišeikienė su visu būriu fotografu įamžino įsimintinas renginio akimirkas! Renginio pabaigoje apdovanojome grafinio dizaino plakato konkurso nominantus. Renginio partneriai UAB „Gorila reklama“ savo favoritams, Adelei Turskytei (Klaipėdos Simono Dacho progimnazija) ir Gabrielei Jasiūnaitei (Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija) įteikė fantastiškus prizus – grafinio dizaino darbams skirtą piešimo planšetę ir praktiką įmonėje. 

#NORIUBŪTI susitikimų ciklas jaunimui atnešė daugybę nominacijų, prizų, emocijų, šypsenų ir praktinių patarimų apie profesinius vingius ir svarbiausius renginio organizavimo procesus!  

Mokiniai, nesustokite ir visuomet siekite savo svajonių! 

Parengė  #NORIUBŪTI komanda