Miesto visuomenei „Rasos“ progimnazija pristatė socialinį-ekologinį projektą „#Išnaujo“!

   Rugsėjo 27 d. Šiaulių arenoje vyko smagus ir naudingas renginys jaunimui – galimybių festivalis „Tavo PIN kodas“. Renginio tikslas – parodyti, kas įdomaus ir netradicinio vyksta Šiauliuose, pristatyti įvairias jaunimo programas, projektus, iniciatyvas. Renginio metu buvo galima pasidalyti naujomis idėjomis, atradimais, atskleisti savo talentus ir taip surasti savąjį PIN kodą. 

   „Rasos“ progimnazijos 5–8 klasių mokiniai irgi nėrė į PIN kodo paieškas. Vieni, gavę mokytojų užduotis, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, ieškojo naujų laisvalaikio idėjų, išbandė įvairias veiklas. Kiti daug dirbo ruošdamiesi festivaliui – miesto visuomenei „Rasos“ progimnazijos bendruomenė norėjo pristatyti socialinį-ekologinį projektą „#Išnaujo“. Šis projektas – tai bendras Šiaulių „Rasos“ progimnazijos ir Kauno kojinių fabriko „Skinija“ darbas, atspindintis mūsų dienų aktualijas. Kojinių gamybos procese lieka daug brokuotos žaliavos, teršiančios aplinką. Ką daryti, kad sumažėtų pavojus aplinkai ir žmonių sveikatai? „Rasos“ progimnazijos bendruomenė ilgai svarstė, kaip būtų galima šias atliekas panaudoti tikslingai ir kūrybiškai. Ir sugalvojo! Mokytojos Ingridos Špūraitės-Grinkienės vadovaujami mokiniai prisiminė senąsias lietuvių audimo tradicijas. Pirmiausia jie pasigamino medines formeles ir ėmė pinti kvadratus. Kodėl kvadratus? Nes kvadratas – labai simboliška figūra, tarsi visko pamatas, į kurį atsirėmus galima sukurti daug kitų daiktų: kempinėlių, šluosčių, šlepečių, kojinaičių, sėdmaišių… Junk kvadratą prie kvadrato – ir tau atsivers plati kūrybinė erdvė: eksperimentuok, kurk, bandyk, daryk, ką sugalvoji!

   Jeigu ir kitose mokyklose yra smalsių, kūrybingų, nebijančių iššūkių mokinių, mielai visus kviečiame prisidėti prie mūsų projekto. Mes galime su visais pasidalyti savo mintimis ir patirtimi. Išmokę drauge spręsti socialines problemas, prisidėsime prie saugios aplinkos kūrimo, saugojimo, tausojimo.

Būkim atsakingi!