Socialinės akcijos „MISIJA:NULIS“ informacinis renginys!

Socialinės akcijos „MISIJA:NULIS“ informacinis renginys

PROGRAMA:

13:20 – 13:35 Registracija
13:35 – 13:45 MISIJA:NULIS eksperimento pristatymas
13:45 – 14:25 Pranešimas: Austė Juozapaitytė, Žali.lt ir VšĮ „Mes Darom“ projektų vadovė,
šių metinės Darom akcijos organizatorė, aplinkosaugos koalicijos
tarybos narė;
14:25 – 14:40 Kūrybinės dirbtuvės ir diskusija

APIE PROJEKTĄ:

Ar žinote, kad jei visi Europos gyventojai nepaliktų elektros įrangos ir prietaisų veikti ramybės režimu, per metus sutaupytos elektros energijos pakaktų Belgijos dydžio šaliai aprūpinti? Tai patvirtina, kad net maži mūsų elgesio įpročių pokyčiai gali pristabdyti aplinkos taršą ir klimato kaitą. Susimąstyti ir nebūti abejingais skatins Lietuvoje pirmą kartą pradedama socialinė akcija „MISIJA:NULIS“, organizuojama Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojama ES paramos lėšomis.

Jos dalyviai bus mokomi atpažinti individualų poveikį aplinkai, keisti kasdienius įpročius bei fiksuoti realią naudą. Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad nors Lietuvos gyventojams aplinkos apsauga yra svarbi, jie abejoja savo individualių pastangų poveikiu sprendžiant globalias aplinkos problemas ir kur kas rečiau nei kiti europiečiai už tai prisiima atsakomybę. Akcijos metu informaciniuose renginiuose ir susitikimuose bendruomenių nariai bus raginami atkreipti dėmesį į aplinkos taršos problemas ir įsitraukti į elgesio pokyčių eksperimentą, kuriame savo veiklos poveikį aplinkai galima lengvai apčiuopti.

Jo dalyviai 30 dienų fiksuos savo įpročius ir įvertins, kaip jie teršia aplinką, o kitas 30 dienų sieks pagerinti rezultatus. Šią užduotį palengvins įvairios priemonės. Fiziniai asmenys galės naudotis specialiais išmaniaisiais žingsniamačiais, CO2 pėdsako skaičiuoklėmis internete, verslo įmonės dalyvaudamos eksperimente sieks užsitikrinti „Draugiškų aplinkai“ statusą.

Vienas esminių eksperimento tikslų – informuoti visuomenę apie jų kasdien vartojamų produktų, transporto, netvarių elektros prietaisų žalą, naudojamų cheminių medžiagų savybes, jų poveikį žmogui ir aplinkai, cheminių medžiagų elgseną gamtoje. Kitas labai svarbus lūkestis yra paskatinti rinktis mažiau pavojingus produktus, atpažinti buityje ir profesionalioje veikloje naudojamų pavojingų cheminių elementų etiketes, ženklinimo simbolius, rinktis draugiškesnes aplinkai transporto priemones, dažniau vaikščioti pėsčiomis, taupyti elektros energijos ir vandens išteklius, mažinti buitinių atliekų kiekį.