“Nuoširdumo savaitė “Rasos” progimnazijoje

Visą savaitę mokykloje vyko Vaiko gerovės komisijos organizuota „Nuoširdumo savaitė“, kurios iniciatorė yra Valstybės vaiko teisų apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Savaitė buvo skirta gerumo, empatijos, atjautos skatinimui. Norėjome, kad vaikai sužinotų ir suprastų, jog netekti šeimos gali kiekvienas, ir be jos augti yra labai sunku. Mūsų tikslas buvo formuoti tolerantišką požiūrį į įvaikintus ir globojamus vaikus, skatinti atjautą, paguodą, nuoširdų bendravimą, pagalbą.
Mokiniai klausėsi ištraukos iš Antano de Sent- Egziuperi knygos „Mažasis princas“, žiūrėjo pasaką „Varliukas ieško tėtės“.
Savaitės simbolis – Prancūzijos rašytojo Antuano de Sent Egziuperi knygos „Mažasis princas“ pagrindinio herojaus – Mažojo princo – prisijaukinta rožė. Pasak jo, kai kažką prisijaukini, už tą, su kuriuo susibičiuliauji, tampi atsakingas. Rožė, kaip ir žmogus, ir graži, ir išdidi, ir pažeidžiama, ir spygliais besiginanti nuo ją supančios aplinkos.
PUG ir 1 klasių mokiniai piešė, o 3-4 klasių mokiniai iš popieriaus lankstė rožę  – dovaną draugui, artimam ar pažįstamam žmogui.