Menininkė E. Narbutaitė papuošė Šiaulių „Rasos“ progimnazijos sieną piešiniu!

Mokykla atsinaujina!

Menininkė  E. Narbutaitė nuspalvino ir papuošė mūsų mokyklos sieną! Projekto įkvėpimu ir atspirties tašku tapo mokyklos himno eilutė „Užsiauginsim „Rasą“ vandenyno dydžio“, o štai ką pati autorė Eglė sako apie pagrindinę piešinio idėją:

Piešinyje noriu pažvelgti į vandenyną, kurį mokiniai užsiaugino ar užsiaugins iš rasos lašelio. Vandenynas — puiki metafora mokinio ateities pasauliui. Jis galingas, jame daug gyvybės, audrų, ramybės, pavojų ir be galo daug grožio — kaip ir gyvenime. 

Kūrinyje norėjau pavaizduoti sau pačiai labai svarbią mintį: mes esame auklėjami užaugti dideliais vandenyno banginiais, niekas nenori būti maža žuvele ar planktonu. Tačiau mes visi esame ekosistemos dalis ir net mažiausias planktonas vaidina be galo svarbų vaidmenį. Piešiniu noriu pasakyti, kad visai nesvarbu, kokį vaidmenį savo užaugintame vandenyne užima žmogus — svarbu, kad jis jaustųsi pilnavertis, svarbus.

Dabartinė karta kenčia nerimo sutrikimus, daug daugiau žmonių serga depresija ir dažnai tai vyksta todėl, kad žmogus sau išsikelia per didelius ar net nejgyvendinamus tikslus. Anot mokslininkų, Z karta bus dar labiau linkę „užkariauti pasaulį”, todėl nepilnavertiškumo jausmas jaunąją kartą gali lydėti dar intensyviau.

Šioje kūrybinėje interpretacijoje norėjau pavaizduoti pirmą ir paskutinę ekosistemos grandis — banginį ir planktoną (medūza pvz.) bei švelniai supersonifikuoti juos su žmogumi. Linkiu žmonėms ir Jūsų mokyklos mokiniams atrasti save tame vandenyne, nesvarbu kokiame pavidale. Juk svarbiausia vandenyne neužimti plastikinio butelio vaidmens, ar ne?

Apie mus spaudoje:

https://www.etaplius.lt/menininke-e-narbutaite-papuose-dar-viena-siauliu-miesto-pastata?fbclid=IwAR3BLwoyZjZo66lTkVV5kbfQR7PNv_E4POeRI9R_TkLkr088_SAjTNs3MBE