Integruota istorijos ir anglų kalbos pamoka

DSC07849Balandžio 17 d. mūsų progimnazijoje sulaukėme svečio iš Austrijos. Tai Austrijos „Gedenkdienst” organizacijos savanoris Paul Schedler, kuris Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje savanoriauja nuo 2015 m. rugpjūčio. Lietuvoje jis praleis vienerius metus ir per šį laiką planuoja aplankyti per 20 mokyklų skirtinguose Lietuvos miestuose, vesdamas paskaitas ir diskusijas apie holokaustą ir su juo susijusias temas.

Mūsų aštuntokai  klausė paskaitos apie antisemitizmo ištakas, Holokausto Lietuvoje prielaidas, vietinių gyventojų atsakomybę ir bendradarbiavimą, nacių politiką žydų atžvilgiu. Mokiniai buvo supažindinti su įvairių rūšių stereotipais ir jų sklaida bei su konkrečiomis išankstinėmis nuostatomis prieš žydus, kurios buvo svarbi nDSC07853acionalsocializmo propagandos dalis. Džiugu, kad svečias betarpiškai ir įdomiai bendravo su jaunimu, diskutavo,gimnazistai jam uždavė klausimų.
Projektas „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje” suteikia mokiniams galimybę ne tik įgyti žinių, bet ir galimybę diskutuoti Holokausto tema, skatinti diskusijas apie stereotipus, propagandos vaidmenį, dalyvavimo Holokauste priežastis. Nuo 2011 m. šis projektas vykdomas kasmet. Paskaitos ir diskusijos vyksta anglų kalba.

Istorijos mokytoja Ramūnė Gedminienė