Erasmus+ projekto „Wonderful World of Words“ dalyvių susitikimas Portugalijoje!

„Erasmus+“ KA2 bendrojo ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projekto „Wonderful World of Words“ dalyvių susitikimas Portugalijoje.


     2019 metų spalio 7–11 dienomis Portugalijos sostinėje Lisabonoje, Vialongos Akrupamento de Escolas mokykloje, įvyko šeštasis projekto „Wonderful World of Words“ dalyvių susitikimas.
     Į susitikimą vyko penki Šiaulių „Rasos“ progimnazijos mokytojai ir mokiniai. Projekto tikslas – gerinti mokinių skaitymo ir rašymo įgūdžius į pagalbą pasitelkiant IKT priemones.
     Vizito metu mokėsi ir mokiniai, ir mokytojai. Jau pirmą dieną rašytojas ir mokytojas Carlos Alberto Silva pademonstravo Kamishibai – popierinį japonišką teatrą, kaip interaktyvų pasakų sekimo būdą. Rašytojas skaitė savo kūrinius ir rodė spektaklį. Vėliau ir projekto dalyviai pagal žinomą savo šalies pasaką piešė iliustracijas ir kūrė trumpus pasirodymus.
     Kitą dieną mokiniai, dirbdami grupėmis, aptarė mobiliųjų telefonų privalumus ir trūkumus. Šiuos pastebėjimus jie atsivežė į laikraščio „Diario de Noticias“ redakciją Lisabonoje. Čia mokiniai tapo žurnalistais, sukūrė tekstą apie telefonų panaudojimo galimybes, įrašė garso ir vaizdo reportažus. Atlikę užduotis, visi apžiūrėjo redakciją, susipažino su šiuolaikinės žiniasklaidos darbo principais.
     Trečią projekto darbo dieną mokiniai ir mokytojai mokėsi kurti vaizdo reportažus, išbandė „Kahoot“ programėlę. Visi puikiai atsakinėjo į klausimus apie projekto šalių geografiją, kulinariją, istoriją. Po pietų projekto dalyviai aplankė Vila Franca miestelį, garsėjantį bulių bėgimo festivaliais. Bėgančių bulių pamatyti nepavyko, bet iš bėgimo grįžtančius miestelio gyventojus projekto dalyviai sutiko ir pasidžiaugė jų nuoširdžiomis emocijomis. Projekto dalyviai aplankė miestelyje naujai pastatytą biblioteką, paplaukiojo Težo (Tagus) upe, apžiūrėjo apylinkes.
     Ketvirtadienį buvo numatyta išvyka į Sintrą – apžiūrėti karalių vasaros rezidencijos. Nelengva buvo karštai Portugalijos saulei kaitinant kopti į kalną, bet pamatyti didingi rūmai, pastatyti XIX a. kaip Portugalijos karalių poilsio vieta, nustebino neregėtu grožiu ir didybe. Tą pačią dieną dar aplankytas ir uolos kyšulys – labiausiai į vakarus nutolęs Europos žemyno taškas. Visus sužavėjo galingasis Atlantas, pasišiaušęs didžiulėmis bangų keteromis.
     Paskutinę projekto dieną mokiniai parodė savo sukurtus vaizdo įrašus, kuriais perteikė kelionės įspūdžius, papasakojo apie veiklas mokykloje, šeimoje, šalyje.
Projekto dalyviams kelionė paliko didžiulį įspūdį: per savaitę pavyko daug pamatyti, išgirsti, išmokti, pagilinti anglų kalbos žinias, susirasti naujų draugų, su kuriais išsiskiriant ne vienam teko paslapčia nubraukti ašarą.
     2020 metų vasario mėnesį numatytas septintasis projekto „Wonderful World of Words“ susitikimas Italijoje, kuriame mokiniai apibendrins projekto veiklas, aptars jų naudą ir poveikį gerinant raštingumo ir skaitymo įgūdžius.
     Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal ,,Erasmus+“ KA2 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

Ona Kavoliukienė