Akcija “Kiek sveria kuprinė?”

img_1722

2016 m. rugsėjo 19-23 dienomis  Šiaulių “Rasos” progimnazijoje vyko akcija „Kiek sveria 3-6 klasių mokinių kuprinės“. Šios akcijos tikslas – įvertinti 3-6 kl. mokinių nešiojamų kuprinių svorį, siekiant išvengti vaikų laikysenos sutrikimų dėl per  didelio svorio kuprinėse. Akcijoje dalyvavo  189 mokiniai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė akcijos metu atkreipė dėmesį ne tik į mokinio kuprinės svorį, bet ir kuprinės tipą. Svarbu žinoti, kad mokyklinė kuprinė – speciali kuprinė, nešama pasikabinus per pečius ant nugaros ir skirta naudojamiems mokykloje ugdymo reikmenims susidėti.

Mokiniams buvo dalinami sąsiuviniai, kurių vienoje viršelio pusėje pavaizduotas kuprinės atvaizdas, kitoje – kokią kuprinę rinktis, kaip ją nešioti, kur dėti sunkiausius daiktus. Optimalus pilnos kuprinės svoris turi sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. mokinio kūno masės. Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. mokinio kūno masės. 1-4 kl. mokinio tuščia kuprinė turi sverti ne daugiau kaip 700 g. Per sunki kuprinė verčia lenktis į priekį. Pasėkmes galima jausti visą gyvenimą.

Mieli tėveliai, atkreipkite dėmesį, kad Jūsų vaikai į kuprinę susidėtų tik tai dienai skirtas knygas ir kitus reikalingus daiktus.